Dzienne archiwum: 4 kwietnia 2024

Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu. Z tej okazji w środę 3 kwietnia, uczniowie i nauczyciele na znak akceptacji i solidarności, przyszli do szkoły w ubraniach w kolorze niebieskim, który jest jednym z symboli autyzmu. Na korytarzu pojawiła się gazetka informacyjna, której celem było przybliżenie uczniom, w jaki sposób funkcjonują osoby z autyzmem, jak się w stosunku do nich zachowywać, co jest dla nich ważne i co może pomóc im w lepszym funkcjonowaniu. Odbyły się również lekcje, podczas których uczniowie mieli szansę lepiej zgłębić temat, oglądając film obrazujący sposób funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu, wysłuchując pogadanki oraz rozwiązując quiz wiedzy o autyzmie.