Katarzyna Żarczyńka-Lizak

Spotkanie dla rodziców

W dniu 8 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców z psychologiem ze Stowarzyszenia Dajemy Radość, Panią Anetą Koterbą. Podczas spotkania zostały omówione kwestie związane z wprowadzaniem przez szkołę Standardów Ochrony Małoletnich dotyczące m.in.: bezpiecznych relacji pomiędzy uczniami i pracownikami szkoły, zasad bezpiecznego korzystania z internetu przez dzieci oraz przemocy rówieśniczej. Omówiono skutki tych zagrożeń, ich wpływ na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz sposoby, jak im przeciwdziałać.

Zbiórka na rzecz pogorzelców z naszej wsi

W dniu 17 marca w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Przybędzy odbył się kiermasz wielkanocny, organizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. Dzięki pracowitości i zaangażowaniu naszych Uczniów, udało się stworzyć przepięknie stroiki i palmy wielkanocne, z których dochód w całości został przekazany na rzecz pogorzelców z naszej wsi.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom i Uczniom oraz całej lokalnej społeczności za wsparcie naszej zbiórki. Dzięki Państwa dobroci oraz bezinteresownej pomocy, udało się uzbierać kwotę 3 500 zł. W dniu 3.04.2024 pieniądze zostały przekazane Pani Lucynie Konior. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy za okazane serce oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że działając wspólnie możemy bardzo wiele.

Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu. Z tej okazji w środę 3 kwietnia, uczniowie i nauczyciele na znak akceptacji i solidarności, przyszli do szkoły w ubraniach w kolorze niebieskim, który jest jednym z symboli autyzmu. Na korytarzu pojawiła się gazetka informacyjna, której celem było przybliżenie uczniom, w jaki sposób funkcjonują osoby z autyzmem, jak się w stosunku do nich zachowywać, co jest dla nich ważne i co może pomóc im w lepszym funkcjonowaniu. Odbyły się również lekcje, podczas których uczniowie mieli szansę lepiej zgłębić temat, oglądając film obrazujący sposób funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu, wysłuchując pogadanki oraz rozwiązując quiz wiedzy o autyzmie.

Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany również Dniem Kolorowej Skarpetki. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów, który powoduje Zespół Downa. Kolorowe skarpetki są wyrazem solidarności i wsparcia, symbolizują niedopasowane chromosomy, ale także niedopasowanie społeczne, z którym muszą mierzyć się na co dzień te osoby. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły na znak akceptacji i szacunku dla osób z Zespołem Downa założyli tego dnia kolorowe skarpetki „nie do pary”.  

Podsumowanie akcji Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 2023

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie w akcję charytatywną. Jak co roku zaskoczyliście nas ilością przyniesionych darów. Wszystkie paczki z prezentami zostały już przekazane do Delegatury Oświaty w Bielsku-Białej. Olbrzymie wsparcie trafi do naszych Rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Jeszcze raz dziękujemy za okazane serce i pomoc!

Akcja charytatywna – Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 2023

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Kolejny już raz Szkolny Wolontariat zaprasza do zaangażowania się w akcję charytatywną „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”. Tegoroczna akcja, wzorem lat ubiegłych, obejmować będzie pomoc materialną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie Rodakom mieszkających w obwodzie lwowskim na pogrążonej wojną Ukrainie. Akcja polegać będzie na zbiórce darów w każdej klasie, które zostaną przekazane konkretnemu dziecku.
Zbieramy: książki (lektury dla dzieci i młodzieży), zeszyty, kredki, plastelinę, mazaki, długopisy, ołówki, czekolady, batony, ciastka, dżemy, żelki.

Dary należy przekazywać opiekunom wolontariatu. Zbiórka trwa do 17 listopada 2023r.

Okażmy solidarność z naszymi Rodakami, zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkich czasie!

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy