Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.

20151126_144003

New galleryAndrzejki

Number of photos:3
Total size:681.19 kB

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary w prawdziwość wróżb . Niezamężne panny z niecierpliwością wyczekiwały przepowiedni, które miały odkrywać dla nich przyszłość. Obecnie andrzejki stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio. Dziś andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa.

Nasi uczniowie świetnie bawili się na zabawie andrzejkowej 26 listopada. Mieli okazję poznać polskie zwyczaje. Było więc tradycyjne lanie wosku przez otwór klucza, wróżby ze szklanej kuli, horoskopy, przepowiednie ( wszystko oczywiście z przymrużeniem oka). Dzieci miło spędziły czas przy muzyce, tańczyły, brały udział w różnych konkursach tanecznych. Gdy zmęczyły się tańcem, otrzymały poczęstunek. Tegoroczne andrzejki uznajemy za udane. Na dowód zamieszczamy fotorelację.

I.K.