VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole w Przybędzy

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole w Przybędzy

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła bierze udział w ogólnoświatowej wydarzeniu, jakim jest VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych. Wiele emocji wywołują egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne. Uczniowie-egzaminatorzy wychodzą na ulice, do sklepów, parków i przepytują przypadkowych przechodniów.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

Koordynatorami akcji są: dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Elżbieta Borowik oraz nauczycielka Elżbieta Garncarczyk