W PAŹDZIERNIKU PIĘKNIE CZYTAMY

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tego powodu nasza szkolna biblioteka przygotowała dla uczniów liczne konkursy. Każdy zainteresowany czytelnik mógł wybrać interesującą go formę aktywności i wziąć udział w wybranym przez siebie konkursie. A było w czym wybierać: Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, Konkurs Literacki „Zostań autorem książki”, Konkurs Plastyczny „ Najładniejsza zakładka do książki”. Czas na przygotowanie i działanie był do końca października. Do udziału w konkursach zgłosiło się ponad czterdzieścioro uczniów i przedszkolaków. 27 października odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, podczas którego uczniowie z klas II-VI prezentowali umiejętność pięknego czytania wybranych fragmentów książek z kanonu literatury dziecięcej. Zwycięzcy konkursu to:

Kategoria klas II-III

1. miejsce – Sandra Kupczak kl.III
  2. miejsce – Marta Janik kl.III
  3. miejsce – Julia Kantyka kl. II

Wyróżnienia: Julia Jambor kl.III

Ewelina Kłusak kl.III

Kategoria klas IV-VI

1. miejsce – Oliwia Kozieł kl.V
  2. miejsce – Sandra Pytlarz kl.IV

Wyróżnienia: Oliwia Kosiec kl.IV

Oliwia Talik kl.V

Podczas spotkania nastąpiło również wręczenie nagród uczestnikom innych konkursów.

W Konkursie Literackim „Zostań autorem książki” nagrodzono własnoręcznie napisane i zilustrowane przez dzieci książeczki. Komisja po długich debatach wyróżniła następujących „pisarzy”:

1. miejsce – Sandra Bernad kl.VI
  2. miejsce – Liliana Kłusak kl.III
  3. miejsce – Justyna Pytraczyk kl. II

Wyróżnienia: Julia Kantyka

Jakub Pytlarz

Zofia Krzemień

W Konkursie Plastycznym „ Najładniejsza zakładka do książki”, nagrodzono wykonane własnoręcznie przez uczniów i przedszkolaków zakładki do książek. Komisja po długich debatach nagrodziła następujących artystów:

1. miejsce – Wiktoria Konieczek
  2. miejsce – Amelia Rybarska
  3. miejsce – Natalia Gawlińska

Wyróżnienia: Filip Żelazny

Filip Sieroń

Jan Worek

Zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy konkursów , gdyż czytanie to największa nagroda. Dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci książek oczywiście. Zachęcam do odwiedzania biblioteki szkolnej i czytania nie tylko w październiku.

I.KŁUSAK