Naukotechnika

10.11.2023 r. klasy II i III odwiedziły Beskidzkie Centrum Nauki „Naukotechnika”. Zwiedzały interaktywną wystawę naukową, na której znajdują się stanowiska, gdzie można samodzielnie wykonywać doświadczenia fizyczne i rozwiązywać łamigłówki. Wystawa obejmuje zagadnienia z fizyki klasycznej między innymi kinematyki, dynamiki, hydrodynamiki, elektryczności, magnetyzmu, akustyki czy optyki. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach „Ciekły Azot”. Poznali tajemnice niskich temperatur, azotu, tlenu, dowiedzieli się czym jest ciśnienie, a wykonywane doświadczenia były fascynujące i niezwykle efektowne. Kolejną częścią wycieczki były warsztaty geologiczne, czyli poznawanie skał i minerałów występujących na naszej planecie. Uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć skał oraz dowiedzieć się jakie są ich właściwości. Na koniec stworzyli tablicę z zestawem minerałów.

Fotorelacja – zapraszamy

http://www.szkola.przybedza.pl/?page_id=8418

Możliwość komentowania została wyłączona.

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy