Mikołajki w naszej szkole

W dniu 06.12.23r z okazji Mikołajek uczniowie klas 4- 8 udali się na wycieczkę do kina w Bielsku- Białej na seans filmy pt: „ Jak zostać św. Mikołajem”. Był to wyjątkowy wyjazd – prezent dla naszych uczniów na mikołajki. Dziękujemy Radzie Rodziców za pokrycie części kosztów wycieczki.

6 grudnia uczniowie klas II i III wzięli udział w warsztatach w Muzeum Miejskim w Żywcu. W czasie zajęć, których tematem było zdobnictwo świąteczne, wykonywali tradycyjne ozdoby choinkowe z bibuły.

Zajęcia poprzedził wykład pt. ,,Godne święta”, który odbył się w Dziale Etnograficznym żywieckiego muzeum. Uczniowie poznali świąteczne zwyczaje naszego regionu, a także zobaczyli eksponaty tradycyjnej kultury Górali Żywieckich. Następnie zwiedzili Stary Zamek i stałą wystawę Muzeum.