Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

W dniu 18 stycznia 2024r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Aby nasi najmłodsi uczniowie mogli stać się prawowitymi czytelnikami biblioteki szkolnej musieli przejść test, który sprawdził ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Pierwszaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Następnie uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika, a pani bibliotekarka ogromną książką dokonała pasowania każdego z nich. Nasi nowi czytelnicy otrzymali piękne zakładki do książki. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Dorota Szczotka