Połam sobie język

Ostatnio -21 lutego- obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.Dzień ten ustanowiony został przez UNESCO w 1999 roku. Święto to obchodzone jest na całym świecie już po raz 21. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o bogactwie, różnorodności językowej i podkreśla jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej. Z tej okazji w naszej szkole odbył się cykl lekcji poświęconych językowi ojczystemu. Na zajęciach w kl.4 nagraliśmy filmiki,
w których dzieci recytują śmieszne wierszyki- tak zwane łamańce językowe. Uczniowie mieli dużo zabawy
i śmiechu podczas tych zajęć. Pomimo nauki trudnych wierszyków nie połamali sobie języków:)

Zapraszamy do obejrzenia filmków 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy