RAJD EKOLOGICZNY

Rajd ekologiczny 2013

Number of photos:32
Total size:10.82 MB

7 września odbył się II Rajd Ekologiczny Gminy Radziechowy –  Wieprz „Czyste Beskidy”. Podobnie jak w ubiegłym roku nasza Szkoła wzięła w nim aktywny  udział. rajd zorganizowany był we współpracy z Nadleśnictwem Węgierska Górka i miał na celu edukację ekologiczną. Wyruszyliśmy rano spod Szkoły w Przybędzy na Halę Radziechowską. Na składnicy czekali na nas pracownicy Nadleśnictwa, którzy udali się razem z nami, a w trakcie wędrówki dzielili się swoją wiedzą na temat lasu jego roślinności i mieszkańców. Niestrudzenie odpowiadali na pytania dzieci, udzielali rad, jak należy zachowywać się na terenach leśnych. Pamiętaliśmy, by wszystkie śmieci ze szlaku trafiły do worków. Podczas trwania rajdu zorganizowano ognisko. Dołączyła do nas Szkoła z Radziechów. Po pieczeniu kiełbasy wysłuchaliśmy krótkiego wykładu leśniczego na temat środowiska naturalnego i roli lasu w życiu człowieka. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie przeprowadzonym przez leśniczych. Zdobyliśmy wiele nagród, a każdy wrócił do domu, z upominkiem od Nadleśnictwa Węgierska Górka. W rajdzie wzięły udział niemal wszystkie szkoły Gminy Radziechowy – Wieprz. Za rok na pewno również się wybierzemy.