Ratujemy i Uczymy Ratować

WSPÓLNIE POBILIŚMY REKORD ŚWIATA W RATOWANIU ŻYCIA

Szkoła Podstawowa w Przybędzy od wielu lat bierze udział w Programie Edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować, dzięki któremu dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy.

16 października 20013 r. z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Przybędzy brali udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób. Po przypomnieniu sobie zasad prawidłowego udzielania pierwszej pomocy, dzieci przystąpiły do uciskania i prowadzenia wdechów o godzinie 12:00 i wykonywały je, zmieniając się przy fantomach, przez 30 minut.

Pokazaliśmy, że wszyscy uczniowie naszej szkoły, wiedzą jak prawidłowo udzielić pomocy a dodatkowo wzięliśmy udział w wielkim wydarzeniu na światową skalę.

Edyta Krzak

RATUJEMY