Ratujemy i uczymy ratować!

Szkoła Podstawowa w Przybędzy od 2007 roku uczestniczy w Programie Edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować, w ramach którego przeszkoleni nauczyciele uczą dzieci, jak prawidłowo udzielić pomocy przedmedycznej.  Dzięki temu kolejni uczniowie nabywają nawyki związane z pierwszą pomocą.

Już w zeszłym rok wzięliśmy udział w wielkim wydarzeniu bez precedensu na całym świecie, a mianowicie biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Nie mogło nas więc zabraknąć również w tym roku!

16 października podczas “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” pokazaliśmy całej Europie, że wszystkie dzieci z naszej szkoły uczą się podstawowych czynności ratujących życie i potrafią tę wiedzę zastosować w praktyce. Jesteśmy ciekawi czy uda się pobić zeszłoroczny wynik.

E. Krzak

Ratujemy i uczymy ratować!

Number of photos:3
Total size:684.73 kB