Jasełka i Wspólne Kolędowanie w Przybędzy

25 stycznia 2014 w sali Domu Ludowego w Przybędzy odbyły się Jasełka i Wspólne Kolędowanie dla wszystkich mieszkańców. Jasełka stały się tradycją naszej placówki. Okazją do spotkania i podtrzymywania tradycji naszego regionu.

Na początku dyr. Zespołu pani Elżbieta Borowik przywitała szanownych gości, m.in. poseł na sejm RP panią Małgorzatę Pępek, wójta gminy Radziechowy Wieprz Macieja Mikę, radnego naszej miejscowości pana Jana Kośca oraz przedstawicieli Koła Gospodyń i Ochotniczej Straży Pożarnej w Przybędzy, wszystkich rodziców, mieszkańców, gości oraz dzieci i nauczycieli. Całość poprowadziła pani Barbara Kupczak.

Uczniowie szkoły przygotowali piękne przedstawienie pt. ,, Na świątecznym froncie dobro zwycięża”, przedszkolaczki tradycyjne jasełka. Zespół Pop – Folkowy wraz z grupą kolędniczą wykonali unikatowe pastorałki „Dnio Jednego”, Kiej łowiecki”, „Oj maluśki”. Wszystkie występy dzieci były na wysokim poziomie, co zawdzięczamy naszym nauczycielom i rodzicom, którzy dbają o swoje pociechy i chętnie współpracują z Radą Pedagogiczną.

Najprzyjemniejszym akcentem tego spotkania było wspólne kolędowanie. Wszyscy obecni śpiewali kolędy, które są najbardziej lubiane i znane. Stworzyła się świąteczna, domowa atmosfera, pełna przyjaźni i optymizmu.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy obdarowali naszych przedszkolaków i uczniów, pani poseł Małgorzacie Pępek, panu Stanisławowi Nodze oraz firmom Boramex i Żywiec Zdrój.

Po raz trzeci Jasełka i Wspólne Kolędowanie przypieczętowały potrzebę takiego spotkania, jego ważność i podniosłą atmosferę.

Do zobaczenia za rok!