Nie zapomnimy o bohaterach…

Podobnie jak w wielu miejscach w całym kraju, również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przybędzy 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W tym dniu uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, której celem było w jak najbardziej przystępny sposób przekazać im wiedzą na temat polskiego powojennego podziemia niepodległościowego. Wysłuchali również wierszy poświęconych żołnierzom wyklętym recytowanych przez starszych uczniów oraz piosenek o charakterze patriotycznym. Dzieci, od przedszkolaków po szóstoklasistów, słuchały z wielkim zainteresowaniem , a potem własnoręcznie wykonały biało-czerwone opaski na rękę. Przez cały dzień panowała w naszej szkole podniosła, patriotyczna atmosfera, a pamięć o żołnierzach wyklętych zakiełkowała jak ziarno w sercach i umysłach młodego pokolenia.

Iwona Kłusak-nauczyciel historii