Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybędzy

W Westernowym Miasteczku „Twinpigs”

23 maja uczniowie klas I i III byli na wycieczce w Żorach. Mieli okazję poznać i doświadczyć, jak dawniej wyglądało życie na Dzikim Zachodzie. Już przy wejściu przywitał ich kowboj i przedstawił plan całego miasteczka. Korzystanie z atrakcji rozpoczęli od tajemniczego podziemia, czyli wirtualnej podróży w głąb opuszczonej kopalni. Później był edukacyjny park linowy, płukanie złota, planetarium i inne atrakcje, których nie sposób wymienić. W samo południe byli świadkami pojedynku rewolwerowców. Następnie udali się do kolejnego niezwykłego miejsca – Muzeum Ognia. To nowoczesny obiekt o niespotykanych kształtach, łączący w sobie funkcje edukacyjne i rozrywkowe. Ekspozycja tego wyjątkowego centrum nauki poświęcona jest wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych aż do dnia dzisiejszego.
To był dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.