Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybędzy

RAZ NA STO LAT!

Tego roku przypada wyjątkowa- bo setna- rocznica odzyskania niepodległości. Długo zastanawialiśmy się w szkole, jak ją uczcić. Doszliśmy do wniosku, że takie święto powinniśmy obchodzić wspólnie, czyli w gronie lokalnej społeczności. 9 listopada w sali Domu Ludowego w Przybędzy odbył się więc spektakl słowno-muzyczny poświęcony tematyce odzyskania niepodległości. Długo się do niego przygotowywaliśmy, a na występ zaprosiliśmy lokalne władze oraz mieszkańców Przybędzy. Uczniowie poprzez odgrywane sceny, śpiewane pieśni przedstawili w przystępny i ciekawy sposób drogę Żywiecczyzny do wolności. Na stulecie niepodległości uczniowie szkoły wykonali również 100 flag Polski, które rozdano widzom podczas przedstawienia. Spektakl spodobał się publiczności, której udzieliła się patriotyczna atmosfera.

I.K.