Wycieczka do Funzeum i Kolejkowa

Dnia 18 października uczniowie klas 4- 8 wybrali się na wycieczkę szkolną do Gliwic. Pierwszą atrakcją było Funzeum, gdzie uczniowie odbyli niezwykłą podróż do świata kolorów. Czekały tam na nas niezliczone interaktywne atrakcje. Oglądaliśmy trójwymiarowe obrazy, złudzenia optyczne, świetlne instalacje artystyczno-edukacyjne. Wzięliśmy udział w wielu rozrywkach jak np. malowanie światłem, doświadczenia fizyczne z udziałem światła, prace plastyczne w rozszerzonej rzeczywistości.

Kolejną atrakcją było Kolejkowo, które należy do największych makiet kolejowych w Polsce. W makietach jeździ 27 pociągów ciągnących 118 wagonów po blisko kilometrze torów.

Tutaj odbyliśmy podróż po znanych miejscach Śląska , podziwiając autentycznie odwzorowane budowle regionu śląskiego np. dworzec, lotnisko. Widzieliśmy nawet westernowe miasteczko, prerie Dzikiego Zachodu, średniowieczny zamek. Z wielką uwagą przyglądaliśmy się życiu miniaturowych mieszkańców w ich miniaturowych miasteczkach.

Wycieczka dostarczyła uczniom moc niepowtarzalnych atrakcji, rozwinęła ich kreatywność, wzbogaciła wiedzę i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Galeria zdjęć z wycieczki: https://www.szkola.przybedza.pl/?page_id=8045

Możliwość komentowania została wyłączona.

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy