ZSP w Przybędzy

BAL KARNAWAŁOWY PRZEDSZKOLAKÓW

Karnawał to czas na zabawy i tańce, więc i w naszej placówce bal karnawałowy corocznie jest obowiązkowym punktem w planie imprez przedszkolnych. Tym razem zaprosiliśmy wszystkie dzieci do zabawy prowadzonej przez Wodzireja w Domu Ludowym, gdzie organizowane były tańce i konkursy oraz sesja zdjęciowa, a także słodki poczęstunek. Dzieci wracały do domów w wyśmienitych nastrojach.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia.

Szkolny projekt edukacyjny „Od grosika do złotówki”

Uczniowie klasy drugiej naszej szkoły przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego Od grosika do złotówki, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości  pod honorowym patronatem Ministerstwa Finansów.

Działania podejmowane w ramach programu Od grosika do złotówki mają na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów oraz kształtowanie przez nich praktycznych umiejętności w miłej, opartej na zabawie atmosferze. Dzieci wykonują zadania o różnym stopniu trudności, a w efekcie rozwijają samodzielność w podejmowaniu decyzji wpływających na ich finanse i bezpieczeństwo, umacniają wiarę we własne siły i możliwości.

Realizacja projektu trwa 10 miesięcy (klasa druga: grudzień, styczeń-czerwiec, klasa trzecia: wrzesień-grudzień). Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów otrzymuje „Dzienniki podróży”, w których dokumentuje realizację poszczególnych zadań. Wdrażanie programu jest również podstawą do wspólnych działań rodziców i nauczycieli w trosce o bezpieczeństwo oraz rozwój edukacji finansowej dziecka. Uczniowie wracają do domu i proszą opiekunów o rozmowę na temat związany z treścią zajęć, umieszczony na naklejce, którą otrzymują, np. „Porozmawiaj ze mną o tym, jak bezpiecznie bawić się w domu i na dworze”. W trakcie podróży jest też czas, w którym rodzice pełnią rolę konsultantów i w ciągu 14 dni dokonują analizy, w jakiej dziedzinie ich dziecko oszczędza najlepiej. Wnioski z tych obserwacji stanowią bazę do dalszej pracy nauczyciela i uczniów.

Szczegółowe informacje o programie: https://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/

Projekt „Gotuj się na zmiany”

Dzięki marce Winiary nasza szkoła bierze udział w programie „Gotuj się na zmiany”. Nadrzędnym celem programu jest kształtowanie od najmłodszych lat dobrych nawyków żywieniowych i odpowiedzialnego stylu życia prowadzonego w duchu „Zero Waste”. Program pokazuje, że zdrowy styl życia nie musi się kojarzyć z nudą na talerzu. Uczniowie na zajęciach rozwijających realizują scenariusze lekcji, które pomagają wprowadzić w świat dobrych nawyków żywieniowych. Podczas zajęć dzieci dowiadują się m.in. o zdrowym stylu życia, zasadach prawidłowego odżywiania, jak również o racjonalnym gospodarowaniu żywnością.

Szczegółowe informacje o programie: https://www.gotujsienazmiany.pl/

11 listopada (1918 – 2022) Narodowe Święto Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

Wybór daty 11 listopada nie jest przypadkowy. To właśnie w tym dniu w 1918 roku Józef Piłsudski został mianowany naczelnym dowódcą Polski, przejmując z rąk Rady Regencyjnej zwierzchnictwo nad polskim wojskiem. Dzień później marszałkowi powierzono misję stworzenia rządu.  Jest to najważniejsze ze świąt państwowych, które obchodzone jest przez wszystkich Polaków w ojczyźnie, jak i poza jej granicami. To święto przypomina szczególnie o niezłomności ducha polskiego, szacunku dla tradycji i historii polskiej oraz dumie narodowej, której nie udało się zniszczyć nawet przez 123 lata niewoli pod obcym zaborem (1795–1918).

W dniu 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn narodowy. Następnie Pani Dyrektor rozpoczęła akademię. Uczniowie klas starszych pod kierunkiem Pani Bogusławy Włoch Oraz Izabeli Płonki zaprezentowali nam montaż słowno – muzyczny.

Piękna inscenizacja w wykonaniu młodzieży z kl.VIII

Czerwony Kapturek w wykonaniu Szkolnej Grupy Wolontariat.

Dziewiątego listopada br. odbyło się w naszej placówce przedstawienie o czerwonym kapturku. W rolę aktorów wcielili się uczniowie 8 klasy ze szkolnej grupy wolontariat. Widzami były nasze kochane przedszkolaki oraz dzieci z klas 1-3. Podczas spektaklu było dużo śmiechu, ale nie zabrakło też wzruszeń i wiele pozytywnych emocji. Aktorzy otrzymali gromkie brawa;)

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i przygotowanie ciekawego przedstawienia.
Podziękowania składamy też naszej pani pedagog mgr Annie Stasicy – Dyrdzie, która pięknie przygotowała naszą młodzież oraz pani mgr Beacie Sobek za super współpracę.

Gdzie ukrywa się Pani matematyka? – Poszukiwania prowadzone są w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przybędzy

W Szkole Podstawowej w Przybędzy trwają działania związane z realizacją projektu
matematycznego ,,Gdzie ukrywa się Pani Matematyka? Poszukiwania matematycznych detektywów.”
Projekt w całości finansowany jest przez fundację mBanku i skierowany jest do uczniów klas IV,V,VI oraz
ich rodziców. Autorką projektu i prowadzącą zajęcia jest Elżbieta Borowik – nauczycielka matematyki. Jest
to już trzeci z rzędu projekt finansowany przez mPotęgę mBanku.
W ramach projektu prowadzone są działania, które pomagają uczniom polubić matematykę.
Bohaterką projektu jest Pani Matematyka, która ukrywa się, a matematyczni detektywi (uczniowie kl.4,5,6)
robią wszystko, żeby ją odnaleźć. Poszukiwania prowadzone są w pomieszczeniach szkoły, w domu, na
wycieczce, w otoczeniu szkoły.
Wszystkie ślady obecności Pani Matematyki są zapisywane w notatnikach.
Na zajęciach uczniowie mają również okazję do utrwalania tabliczki mnożenia i dzielenia, poznania
ciekawostek matematycznych , a największym powodzeniem cieszą się konkursy matematyczne,
w których można pogłębić wiedzę i zdobyć piękne nagrody. Hitem są puzzle z tabliczką mnożenia.

Ubezpieczenie uczniów w r.szk. 2023/24

Prosimy Państwa o zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia Waszych dzieci.

Czytaj dalej

Bądź aktywny po lekcjach!

Na świetlicy szkolnej od połowy października do połowy grudnia jest organizowany projekt pod nazwą „BĄDŹMY AKTYWNI – GRY PLANSZOWE CZAS START”

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NASZYCH UCZNIÓW DO AKTYWNEGO UDZIAŁU.

A.H-R i nauczyciele.

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole – 14.10.2022 r.

W piątek 14 października 2022 roku obchodzimy 249 rocznicę powołania pierwszego w Europie ministerstwa oświaty;) Jednym z prekursorów tej idei był ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski.

W naszej szkole była w tym szczególnym dniu zorganizowana przez nauczycieli uroczysta akademia połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Liczne występy pierwszaków oraz klas starszych były ozdobą tego pięknego święta.

Nasi pierwszoklasiści;)
Nasza szkolna artystka – Maja;)

Poznajemy Polskę!

Poznajemy Polskę!Wycieczka szkolna do Krakowa, październik 2022

3 października 2022 r. klasy 4-8 pojechały na wycieczkę do Krakowa. Nasza szkoła już po raz drugi otrzymała dofinansowanie do wycieczki ze środków budżetu państwa w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki Poznaj Polskę.

Tym razem poznawaliśmy atrakcje dawnej stolicy Polski. Najpierw byliśmy w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie uczniowie poprzez zabawę z instalacjami interaktywnymi mieli okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Obejrzeli również kształcący seans w planetarium. Potem ruszyliśmy na Wawel, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy katedrę wawelską , krypty, dziedziniec zamku królewskiego. Wdrapaliśmy się na wysoką wieżę, aby zobaczyć dzwon Zygmunta. Wędrówkę po wzgórzu wawelskim zakończyliśmy wizytą u smoka, czyli w Smoczej Jamie. Potem pyszny obiad i dalsza część wyprawy . Na rynku zwiedziliśmy kościół Mariacki, Sukiennice, widzieliśmy pomnik Mickiewicza, urokliwe kamienice. Byliśmy w Muzeum Podziemia Rynku Głównego w Krakowie, gdzie odbyliśmy fantastyczną podróż w przeszłość i poznaliśmy historię miasta. Pomimo niesprzyjającej pogody wycieczka była udana.

Spotkanie ze słynnym smokiem – pod Wawelem…
Oto MY! Razem z nauczycielami poznajemy naszą OJCZYZNĘ!

IK

CZYTAJ I ZOBACZ WIĘCEJ:

Sołectwo Przybędza | Facebook

Logo instytucji, która dofinansowała nasz projekt.

Jesień w moich oczach…

Kalendarz roku szkolnego 2022/2023

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy