Wędrówka do…Wędrowca.

Piękny, słoneczny wrzesień pogodą zachęca do pieszych wędrówek. 27 września klasy 5,6,8 wyruszyły więc na pieszą wycieczkę do Węgierskiej Górki. Tam spotkali się z przewodnikiem, który oprowadził wycieczkę po Żabnicy, pokazując trzy bunkry z okresu II wojny światowej. Opiekun ciekawie opowiadał o wojnie obronnej, którą toczyli Polacy z żołnierzami Wermachtu na naszym terenie. Dzieci zwiedziły również z przewodnikiem wnętrze najlepiej zachowanego fortu- Wędrowiec, gdzie zobaczyli wystawę zbiorów zgromadzonych przez Muzeum Czynu Zbrojnego Żywiecczyzny. Uczniowie mieli również niepowtarzalna okazję postrzelać z broni na kulki, oczywiście pod bacznym okiem instruktora. Wycieczkę można zaliczyć do udanych.