Archiwum miesiąca: luty 2023

InstaLing w naszej szkole

Miło nam poinformować, że od drugiego półrocza roku szkolnego 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w XX edycji Programu InstaLing dla Szkół. Aplikacja daje możliwość nie tylko opanowania nowych słów, ich zastosowania, wymowy oraz pisowni, ale też uczy systematyczności i obowiązkowości. Jest bardzo prosta w obsłudze i bez wątpienia poradzi sobie z nią każde dziecko. Nie wymaga również instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe. Nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale również na tabletach i telefonach komórkowych. Wszyscy uczniowie aktywnie ją wykorzystują i widać już pierwsze tego efekty.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://instaling.pl/

Wyjątkowi Goście w ZSP

W piątek 17 lutego naszą placówkę odwiedziło wielu znamienitych gości.
Byli to : Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny, Starosta Powiatu Żywieckiego Andrzej Kalata, Radny Powiatu Żywieckiego Jan Witkowski, Wójt Gminy Radziechowy- Wieprz Maciej Mika, Przewodniczący Rady Gminy Jacek Świniański, Radny Jan Kosiec, poprzednia Dyrektor ZSP Elżbieta Borowik za kadencji której budowa hali została zapoczątkowana oraz Sołtys Przybędzy Maria Górna. Przedstawiciele władz wizytowali nowo wybudowaną halę gimnastyczną sfinansowaną ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Budynek zrobił ogromne wrażenie. W imieniu uczniów i pracowników ZSP w Przybędzy serdecznie dziękujemy wymienionym wyżej osobistościom za przychylność i wsparcie oraz ogromne zaangażowanie, które umożliwiło realizację tak dużej inwestycji. Nadal trwają prace porządkowe i odbiory techniczne budynku hali, po zakończeniu których planowane jest uroczyste otwarcie obiektu dla naszych uczniów.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tegoroczny „tłusty czwartek” był dla naszych przedszkolaków podwójnie wyjątkowy. Wszystkie dzieci zaprosiły Babcie i Dziadków na uroczyste spotkanie z okazji ich święta. Wydarzenie miało miejsce w Domu Ludowym, gdzie przedszkolaki zaprezentowały przygotowany program artystyczny i wręczyły Gościom upominki oraz zaprosiły do wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie, a Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

SAŁATKA OWOCOWA- BOMBA WITAMINOWA

W dniu 13 lutego uczniowie wraz z opiekunem na świetlicy szkolnej zrobili pyszną sałatkę owocową. Każde dziecko wie, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Z myślą o witaminkach postanowili przygotować zdrową przekąskę. Dzieci przyniosły do szkoły owoce. Po przyrządzeniu sałatki uczniowie z wielkim apetytem przystąpili do jej degustacji. Wszystkim bardzo smakowała, ponieważ została zrobiona przez nich własnoręcznie.

BAL KARNAWAŁOWY

Jak co roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się bal karnawałowy.

15 lutego druga klasa zorganizowała zabawę karnawałowo-walentynkową. Były walentynkowe gry, wróżby, wykreślanki, puzzle i wiele innych. Uczniowie mogli się przebrać za dowolną postać, a później bawić się przy ulubionej muzyce, śpiewać karaoke i wspólnie tańczyć. Bardzo miło spędziliśmy czas.

W dniu 7 lutego od godz. 14.30 do godz. 17.00 uczniowie klas IV – VIII bawili się podczas karnawałowej zabawy. Impreza została przygotowana przez samorząd uczniowski. Jego członkowie pięknie udekorowali salę oraz przygotowali różne zabawy w czasie balu. Uczniowie pojawili się w pięknych kostiumach i świetnie się bawili. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich za udostępnienie sali.

W dniu 9.02.2023 r. odbył się bal karnawałowy w klasie I. Świetlica w zimowej scenerii wyglądała inaczej niż na co dzień. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

BAL KARNAWAŁOWY PRZEDSZKOLAKÓW

Karnawał to czas na zabawy i tańce, więc i w naszej placówce bal karnawałowy corocznie jest obowiązkowym punktem w planie imprez przedszkolnych. Tym razem zaprosiliśmy wszystkie dzieci do zabawy prowadzonej przez Wodzireja w Domu Ludowym, gdzie organizowane były tańce i konkursy oraz sesja zdjęciowa, a także słodki poczęstunek. Dzieci wracały do domów w wyśmienitych nastrojach.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia.

ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS

Od początku roku szkolnego w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym prowadzone są prace remontowe w związku z termomodernizacją budynku szkoły. Nasza szkoła od tego czasu zmieniła się nie do poznania. W budynku szkolnym poprawił się komfort codziennej nauki, funkcjonalność oraz estetyka sal lekcyjnych. Nauka w szkole będzie teraz nie tylko przyjemniejsza , ale przede wszystkim bezpieczniejsza. Pragniemy okazać naszą ogromną wdzięczność, złożyć wyrazy uznania i podziękować Panu Wójtowi Gminy Radziechowy-Wieprz – mgr inż. Maciejowi Mice, który reprezentuje Organ Prowadzący placówkę za przyznanie środków finansowych, dzięki którym zrealizowano tak duże inwestycje. Modernizacja budynku szkoły nie udałaby się bez ogromnego zaangażowania Pana Inspektora mgr inż. Marcina Holbowskiego oraz Pani Dyrektor mgr Alicji Wrony. Wykonawcą robót remontowych jest Konsorcjum firm: Zakład Remontowo – Budowalny”AZBUD” Andrzej Zawada oraz Przedsiębiorstwo Robót Budowalnych”WIECHA” Wiesław Fiedor. Bardzo dziękujemy za wykonaną pracę.

WARSZTATY CZEKOLADY

7 lutego uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w warsztatach czekoladowych prowadzonych przez Centrum Innowacyjnej Edukacji. Dzieci zapoznały się między innymi z historią czekolady, dowiedziały się, jak ona powstaje, zobaczyły jak wygląda ziarno kakaowca, degustowały oraz smakowały różne rodzaje czekolady, także rubinowej. Prowadzący zachęcał, aby dzieci wraz ze swoimi bliskimi przy kupnie czekolady zwracały uwagę, z jakich składników jest zrobiona. Na koniec uczniowie wykonali własną personalizowaną tabliczkę czekolady w kształcie serca.

WARSZTATY CZEKOLADY

Jeszcze nie opadły emocje po wczorajszej zabawie karnawałowej, a już kolejna niespodzianka w przedszkolu- WARSZTATY CZEKOLADY. A kto nie lubi czekolady?

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat czekolady oraz mogły samodzielnie wykonać tabliczkę tego smakołyku. Znalazł się również czas na degustację.

Przedszkolakom bardzo przypadły do gustu takie smakowite zajęcia.

Zabawa Karnawałowa

Serdecznie zapraszamy na zabawę karnawałową, która odbędzie się w dniu 11.02.23 r.

Zabawa organizowana jest przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

w Przybędzy. Dochód z zabawy przeznaczony będzie na potrzeby szkoły i jej uczniów.

Zachęcamy do udziału w zabawie!

ZAJĘCIA Z GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ

Od września w klasie I prowadzone są zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w formie obwodowej. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zajęciach i wykonuję wszystkie ćwiczenia. Na zdjęciach można zobaczyć już odremontowaną salkę do zajęć ruchowych.

SPEKTAKL TEATRALNY POD TYTUŁEM „ZIMOWA OPOWIEŚĆ”

W ramach współpracy z Teatrem Krak-Art z Krakowa w murach naszego Przedszkola systematycznie pojawiają się aktorzy ze spektaklami dla dzieci. Wszystkie dotychczasowe spotkania wzbudzały u przedszkolaków duży entuzjazm, tak też było i tym razem. Dziś zaprezentowane zostało przedstawienie pod tytułem „Zimowa opowieść”, które okazało się zabawną historią o Elfie Chichotku. Dzieci bawiły się doskonale, ale również mogły przekonać się, że robienie sobie z kogoś żartów nigdy nie jest dobrym pomysłem, za to bezinteresowne pomaganie innym naprawdę sprawia, że czujemy się szczęśliwi.

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy