Dzienne archiwum: 19 marca 2023

Debata terapeutyczna w naszej szkole

17 marca w naszej szkole odbyła się debata terapeutyczna prowadzona przez pana Krzysztofa Kiepurę z fundacji For Edu. Wzięli w niej udział uczniowie klas V-VIII. Celem warsztatów było opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród młodzieży , uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania ze środków psychoaktywnych. Spotkanie z panem Krzysztofem było niezwykle budujące i motywujące. Młodzi słuchacze uświadomili sobie ,że w życiu nie można się poddawać i warto walczyć o swoje marzenia!

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

16 marca, w czwartek w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka -patrona Irlandii. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Irlandii. W holu szkoły została przygotowana gazetka, na której umieszczono najważniejsze informacje. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursach: na najciekawszy zielony kapelusz oraz mapę myśli. Prace można było podziwiać na korytarzu szkolnym. Największą atrakcją cieszyła się fotoramka, w której uczniowie pozowali do portretów. Całość obchodów uświetniła degustacja babeczek przyozdobionych irlandzkimi flagami i koniczynami, zielonych galaretek oraz zielonego ciasta.

PS Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi wkrótce, a najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Warsztaty ceramiczne w naszym przedszkolu

Dziś w Przedszkolu odbywały się warsztaty ceramiczne prowadzone przez Panią Ewelinę Wiercigroch- Dudkę z Pracowni Artystycznej TERRA-ART. Dzieci podczas zajęć miały okazję poznać podstawowe techniki lepienia z gliny, a także jej dekorowania. Pani Ewelina zaproponowała wykonanie zajączków z gliny ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne. Wszyscy uczestnicy warsztatów bardzo się starali, żeby powstałe prace były piękne i kolorowe. Przedszkolaki były bardzo zadowolone ze swojego dzieła, chociaż na efekt końcowy przyjdzie nam chwilę zaczekać.

Bierzemy udział w akcji „ZDROWOROSNA” 2023

Nasze przedszkolaki uczestniczyły dziś w zajęciach praktycznych przeprowadzanych w ramach Akcji #ZDROWOROSNA, której organizatorem jest firma W. Legutko. Zadaniem dzieci był wysiew nasion kopru ogrodowego do doniczek. Mali ogrodnicy dowiedzieli się także, jak wiele zalet niesie ze sobą zakładanie samodzielnych upraw roślin w domu lub w ogrodzie.

Przeprowadzenie tych inspirujących zajęć umożliwiła firma W. Legutko, która zapewniła uczestnikom Akcji #ZDROWOSNA bezpłatne pakiety edukacyjne, zawierające nasiona kopru, podłoże wysiewu oraz doniczki, a także ulotki z warzywnym komiksem.

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tym ekologicznym przedsięwzięciu!

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy