Dzień Świętego Patryka- wyniki konkursu.

17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka w naszej szkole. Z tej okazji zostały ogłoszone dwa konkursy. Łącznie zgłosiło się 21 uczniów, wszyscy uczestnicy wykazali się kreatywnością, pomysłowością i zasłużyli na wyróżnienie.

W konkursie na : „ Zielony kapelusz” w kategorii klas I- IV przyznano następujące miejsca:

I miejsce- Maja Wolny

II miejsce- Maja Dobija

III miejsce- Wiktoria Noga

Wyróżnienie – Kacper Skrzypek

W konkurs na „Mapę myśli o Irlandii” w kategorii klas V- VIII przyznano miejsca:

I miejsce- Oliwia Gawrysiak

II miejsce- Lena Stolarczyk

III miejsce – Kamil Skrzypek

Wyróżnienie – Dominik Łatanik

Patryk Mieszczak

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursach, a zwycięzcom gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone na najbliższej akademii.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

27 marca odbyła się Inauguracja roku akademickiego dla studentów Uniwersytetu dla Młodzieży na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Uczniowie otrzymali indeksy z rąk prorektora Andrzej Bogdała.
W sali senackiej uniwersytetu wysłuchaliśmy wykładu prof. Szlachcica na temat: „Zbiegi okoliczności
w nauce?”. Cywilizacyjne odkrycia w chemii i innych naukach ścisłych. Nasi uczniowie mogą uczestniczyć
w zajęciach dzięki zaangażowaniu Pani Katarzyny Miki za co serdecznie dziękujemy🌹💐🌹

Wiosenne porządki – zajęcia świetlicowe

Wraz z nadejściem wiosny zabraliśmy się za porządkowanie terenu położonego obok szkoły. Naszą pracę zaczęliśmy od grabienia ziemi i posadzenia trawy. Dzięki aktywności na świeżym powietrzu uczymy się wykonywania prostych prac ogrodniczych oraz wzbogacamy naszą wiedzę o środowisku naturalnym i przyrodzie. Czekamy na efekty naszej pracy.

Regionalne Inspiracje Wielkanocne

Dziś w naszym Przedszkolu gościliśmy Panie, należące do Koła Gospodyń Wiejskich „Habdasówka” w Przybędzy. Celem wizyty były warsztaty bibułkarskie przeprowadzone przez Panią Halinę Jakubiec, Panią Marię Jambor oraz Panią Barbarę Golasik. Przedszkolaki mogły nauczyć się wykonywać kwiaty z kolorowej bibuły, które posłużą do dekorowania palm wielkanocnych. Poza tym dzieci dowiedziały się wiele na temat dawnych tradycji i zwyczajów wielkanocnych typowych dla naszego regionu.
Było to bardzo ciekawe i miłe spotkanie. Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę.

WITAJ, WIOSNO!

Nadszedł 21 marca – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Przedszkolaki przygotowały się odpowiednio na powitanie nowej pory roku. Na pierwszy wiosenny spacer wybraliśmy się z kukłą Marzanny- symbolizującej zimę, którą żegnamy po kilku długich miesiącach. Wracaliśmy ze spaceru, trzymając w rękach zielone chorągiewki oraz kolorowo przystrojony gaik.
Mamy nadzieję, że od dziś w pogodzie dominować będzie słońce i wyższe temperatury.

Chociaż dzisiaj 21 marca, można pomyśleć, że wiosna o nas zapomniała.

Klasa druga postanowiła zaprosić ją do swojej sali. I w końcu zagościły tam aż dwie Panie Wiosny

Bierzemy Udział w AKCJI #ZDROWOROSNA 2023

Nasze przedszkolaki uczestniczyły dziś w zajęciach praktycznych przeprowadzanych w ramach Akcji #ZDROWOROSNA, której organizatorem jest firma W. Legutko. Zadaniem dzieci był wysiew nasion kopru ogrodowego do doniczek. Mali ogrodnicy dowiedzieli się także, jak wiele zalet niesie ze sobą zakładanie samodzielnych upraw roślin w domu lub w ogrodzie.

Przeprowadzenie tych inspirujących zajęć umożliwiła firma

W. Legutko, która zapewniła uczestnikom Akcji #ZDROWOSNA bezpłatne pakiety edukacyjne, zawierające nasiona kopru, podłoże wysiewu oraz doniczki, a także ulotki z warzywnym komiksem.

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tym ekologicznym przedsięwzięciu!

#ZDROWOROSNA 2023 to II edycja akcji edukacyjnej dedykowanej dzieciom, w której pokazujemy, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa.

Spektakl „Alicja w Krainie Dobrych Manier

Kolejny raz w naszym Przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych „Krak-Art” z Krakowa. Dzisiejszy spektakl, pod tytułem „Alicja w krainie dobrych manier”, był świetną okazją do zabawy i dostarczył dzieciom wiele radości. Pomimo humorystycznego charakteru wydarzeń, cała historia uświadamiała, jak wielkie znaczenie w każdej sytuacji mają życzliwość i uprzejmość wobec ludzi- tytułowe dobre maniery.
O czym będzie kolejne przedstawienie? Przekonamy się zapewne już niedługo…

Światowy Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety – powszechnie zwane DNIEM ZIEMI.

W związku z tym dniem, w naszej szkole odbędzie się Międzyklasowy Konkurs Przyrodniczy:

Czyste środowisko to Mój cel!

Cele konkursu:

– promowanie postaw i zachowań proekologicznych w społeczeństwie;
uświadamianie społeczeństwu i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi;
– propagowanie wiedzy przyrodniczej;
– promowanie akcji ekologicznych,
– zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony
środowiska;
-propagowanie działań zmierzających w kierunku ochrony środowiska;
rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody;
– kształtowanie jedności ze środowiskiem naturalnym;
– dostrzeganie zależności między człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem.

Uczestnicy:

Kategoria I – uczniowie klas I – III

Kategoria II – uczniowie klas IV – VII

Zadania do wykonania:

Każda klasa przygotowuje zadania , które później podlegają komisyjnej ocenie.

Zadanie 1.

Przygotowanie hasła ekologicznego związanego z tematyką konkursu.

Zadanie 2.

Przygotowanie plakatu ekologicznego, nawiązującego do sposobu dbania o czyste środowisko.

Zadanie 3.

Wykonanie stroju z materiałów będących odpadami, takich jak: papier, gazety, puszki, aluminium,  folie itp.

Zadanie 4.

Uczestnictwo w teście ekologicznym, dla chętnych uczniów – klasy IV-VIII.

Terminy wykonania prac plastycznych i hasła – do 18 kwietnia

Termin testu ekologicznego – 19 kwietnia

Uczniowie, którzy wyrażają chęć uczestnictwa w teście, proszę o zgłoszenie się do Pani Marty Pawlus – Hulbój.

Debata terapeutyczna w naszej szkole

17 marca w naszej szkole odbyła się debata terapeutyczna prowadzona przez pana Krzysztofa Kiepurę z fundacji For Edu. Wzięli w niej udział uczniowie klas V-VIII. Celem warsztatów było opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród młodzieży , uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania ze środków psychoaktywnych. Spotkanie z panem Krzysztofem było niezwykle budujące i motywujące. Młodzi słuchacze uświadomili sobie ,że w życiu nie można się poddawać i warto walczyć o swoje marzenia!

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

16 marca, w czwartek w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka -patrona Irlandii. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Irlandii. W holu szkoły została przygotowana gazetka, na której umieszczono najważniejsze informacje. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursach: na najciekawszy zielony kapelusz oraz mapę myśli. Prace można było podziwiać na korytarzu szkolnym. Największą atrakcją cieszyła się fotoramka, w której uczniowie pozowali do portretów. Całość obchodów uświetniła degustacja babeczek przyozdobionych irlandzkimi flagami i koniczynami, zielonych galaretek oraz zielonego ciasta.

PS Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi wkrótce, a najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Warsztaty ceramiczne w naszym przedszkolu

Dziś w Przedszkolu odbywały się warsztaty ceramiczne prowadzone przez Panią Ewelinę Wiercigroch- Dudkę z Pracowni Artystycznej TERRA-ART. Dzieci podczas zajęć miały okazję poznać podstawowe techniki lepienia z gliny, a także jej dekorowania. Pani Ewelina zaproponowała wykonanie zajączków z gliny ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne. Wszyscy uczestnicy warsztatów bardzo się starali, żeby powstałe prace były piękne i kolorowe. Przedszkolaki były bardzo zadowolone ze swojego dzieła, chociaż na efekt końcowy przyjdzie nam chwilę zaczekać.

Bierzemy udział w akcji „ZDROWOROSNA” 2023

Nasze przedszkolaki uczestniczyły dziś w zajęciach praktycznych przeprowadzanych w ramach Akcji #ZDROWOROSNA, której organizatorem jest firma W. Legutko. Zadaniem dzieci był wysiew nasion kopru ogrodowego do doniczek. Mali ogrodnicy dowiedzieli się także, jak wiele zalet niesie ze sobą zakładanie samodzielnych upraw roślin w domu lub w ogrodzie.

Przeprowadzenie tych inspirujących zajęć umożliwiła firma W. Legutko, która zapewniła uczestnikom Akcji #ZDROWOSNA bezpłatne pakiety edukacyjne, zawierające nasiona kopru, podłoże wysiewu oraz doniczki, a także ulotki z warzywnym komiksem.

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tym ekologicznym przedsięwzięciu!

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYBĘDZY

ul. 3 Maja 71, 34-381 Radziechowy